Sophisticated Built

24K GOLD Line

Pleasant, glare-free illumination delivered via sculptural fixtures.
Shop Now

Industrial Design

Geometric forms rendered in industrial, cast aluminum.

Sophisticated Built

Pleasant, glare-free illumination delivered via sculptural fixtures.

Superb Finish

Cast aluminum with a smooth, warm and tactile finish.

Outstanding Design

The Cast Lighting Series’ aesthetic presence rivals its versatility.

Such is the nature of the Cast Lighting Series. Designers Tom Chung and Jordan Murphy based the first designs – the Cast Pendants – on age-old plumb weights that masons and carpenters have been hanging from lines since ancient Egyptian times to establish a true vertical.

The series also channels philosophy of soft minimalism, offsetting strict, geometric forms rendered in industrial, cast aluminum with a smooth, warm and tactile finish.

GoldLine-paralaxCUTbottom-optimize

Editor Picks

Irony vape green juice pop-up pork belly, kitsch shabby chic. Williamsburg letterpress 90’s.

 • -21% Off
  2.282,00  s DPH

  DOPRAVA PO ČESKÉ REPUBLICE ZDARMA.

  Dárková sada Essential Line obsahuje klasické produkty s kyselinou hyauloronovou a kolagenem. Denní, noční krém a koncentrované sérum jsou vhodné pro všechny typy pleti. Tato sada obsahuje dárek v hodnotě 599 CZK – Overnight Lift Pad, opakovaně použitelnou hydrogelovou masku na čelo a nosoretní okolí.

 • -11% Off
  2.551,00  s DPH

  DOPRAVA PO ČESKÉ REPUBLICE ZDARMA.

  Dárková sada 24Gold Line obsahuje denní, noční krém a koncentrované sérum s mikrokrystaly zlata, vhodné pro všechny typy pleti, včetně pleti citlivé. Tato sada obsahuje dárek v hodnotě 600 CZK – Gold Mask, gelovou liftingovou masku s kyselinou hyauluronovou, která celou zlatou řadu doplňuje.

 • -18% Off
  4.488,00  s DPH

  DOPRAVA PO ČESKÉ REPUBLICE ZDARMA.

  Dárková sada Luxury Line obsahuje 24hodinový krém a sérum s rostlinnými kmenovými buňkami, vhodný pro péči o zralou pleť 40+. Tato sada obsahuje dárek v hodnotě 990 CZK – HYDRO SKIN PROFI – hydratační nano spray pro každodenní osvěžení pleti nebo fixaci make-upu.

 • 599,00  s DPH

  Gelové hypoalergenní masky řady OVERNIGHT-LIFT jsou určeny pro přirozené vyhlazení a redukci mimických vrásek v oblasti čela, brady, tváří, očního okolí, krku a dekoltu a to bez působení chemických příměsí.

Connected Spaces

Redefine how we use space

Top designers and craftspeople around the world to create contemporary furniture, lighting and accessories that are clean, clever and natural.

Outstanding

Designer’s Portfolio

The Cast Lighting Series’ aesthetic presence rivals its versatility.

Square Design

Green Fashion

Coat Hanger

Stone Lamp

30 days return

Irony vape green juice pop-up pork belly.